Kayapınar Kodluyor Projesi Kapsamında Öğrencilerimize Yönelik Algoritme Ve Dikkat Geliştirme Eğitimi Verilmektedir

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan BALCI’nın talimatıyla; “Eğitim Dostu Kayapınar Belediyesi” olarak desteklediğimiz "Kayapınar Kodluyor Projesi" kapsamında; ‘kodlama’, ‘üç boyutlu tasarım’, ‘akıllı cihaz tasarımı ve programlama’ eğitimleri devam ediyor.

Gönüllü öğretmenlerimiz tarafından proje kapsamında; “33'ü Ana Okul, 45'i İlkokul, 30'u Ortaokul ve 25'i Lise” seviyesinde olan öğrencilerimizin bilgi ve becerilerinin artırabilmesi için eğitim verilmektedir.

Eğitim alan öğrencilerimiz kısa süre içerisinde eğitim esnasında kendi ürettikleri robotları kullanacaklar.  

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan BALCI: "Kavramlara baktığımız zaman yapay zeka, nanoteknoloji, biyoteknoloji ve uzay teknolojisi dünyayı yeniden şekillendiriyor.  Bizler memleketimizi milletimizi ve  özellikle geleceğimizi şekillendiren çocuklarımızı yürekten seviyoruz.

Çocuklarımızın geleceğe çok iyi hazırlanmalarını gönülden istiyor ve destekliyoruz. Onların dünya çocuklarıyla rekabet edebilmesi için destek vermemiz gerekmektedir. Dünyayı yöneten bilim insanları, yapay zekayı kullanan toplumların dünyayı yöneteceğini söylüyor.  Kadim şehrimiz Diyarbakır’da böyle bir çalışmaya öncülük etmekten mutluluk duyuyoruz.” diye ifade etti.