Kayapınar’da Anaokuluna Gitmeyen Çocuk Kalmayacak

Kayapınar İlçe Kaymakamlığı tarafından 2018 yılında inşaatına başlanacak olan Anaokulların yer tespit çalışmalarında son aşamaya gelindi.   Anaokullarının yer tespit çalışmalarına katılan İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Ozan Balcı, Kayapınarlı çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim görmeleri için yoğun bir çalışma yürüttüklerini ve yatırım programına alınan Anaokulu inşaatlarını kısa sürede başlatmayı hedeflediklerini açıkladı.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Balcı, çocuklarımızın eğitim-öğretim hayatının ilk aşamasının Anaokulunda başladığını ve bu eğitimin çocuklarımızın gelecek yıllarındaki başarısında etkisi olduğunu belirterek, bu yaştaki çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim görmesi için gerekli tüm çalışmaları planladıklarını ve bu kapsamda yaklaşık 7 adet Anaokulu inşaatına kısa sürede başlayacaklarını ifade etti.

Anaokulu yapılacak alanların belirlenmesi için yapılan saha incelemelerine İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, İnşaatlardan sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman Bilge, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Ensari, Kayapınar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü İbrahim Bilici ve teknik personeller katıldı.