Kayapınar’da Kodlama, Üç Boyutlu Tasarım Kursları Başlıyor

Kayapınar Kaymakamlığı ve Kayapınar Belediyesi tarafından İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik olarak, öğrencilerin ‘kodlama’, ‘üç boyutlu tasarım’, ‘akıllı cihaz tasarımı ve programlama’, alanlarında bilgi ve becerilerinin artırabilmesi için yıl boyunca yapılacak etkinlikler ile ilgili “Kodlama Eğitimi” semineri gerçekleştirildi.

Gazi üniversitesi öğretim üyesi Doç.Dr. Selçuk ÖZDEMİR tarafından Millet İlkokulu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen seminerde, öğrencilerimizi bilişim alanında üretici hale getirmek, gelecek yıllarda ülkemizden ve ilçemizden uluslararası yazılımlar ve teknolojiler üretecek genç nesilleri yetiştirmek için yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgi paylaşımında bulunuldu.

Öğretim üyesi Doç Dr. Selçuk ÖZDEMİR tarafından gerçekleştirilen seminere katılan Balcı, Üç Boyutlu Robot Kodlama ve Tasarım çalışmalarının gönüllü öğretmenlerden oluşacak proje ekibi ile kısa süre içerisinde başlatılacağını ve kendilerinin yapılacak tüm çalışmalara tam destek vereceğini ifade ederek, toplantıya katılan öğretmenlere teşekkür etti.