Kayapınar’da Kodlama, Üç Boyutlu Tasarım Kurslarında Görev Alacak Öğretmenlerimiz için Hizmet İçi Eğitim Çalışmaları Başladı

Kayapınar Kaymakamlığı ve Kayapınar Belediyesi tarafından İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik olarak, öğrencilerin ‘kodlama’, ‘üç boyutlu tasarım’, ‘akıllı cihaz tasarımı ve programlama’, alanlarında bilgi ve becerilerinin artırabilmesi için yıl boyunca yapılacak etkinliklerde görev alacak gönüllü öğretmenlerimizin eğitim çalışmaları tamamlandı.  

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, eğitimini tamamlayan öğretmenlerimiz tarafından 20 okulumuzda açılacak kurslar ile ilk etapta 250 öğrencimize eğitim verileceğini ve öğretmenlerimizin eğitim vereceğini sınıfların tüm ihtiyaçlarının Kayapınar Belediyesi tarafından karşılanacağını ifade etti.

Balcı, öğretmenlerimizin gönüllü olarak bu projede görev almalarını önemli olduğunu vurgulayarak, çocuklarımızın eğitimi ile ilgili öğretmenlerimizin yapacağı iyi ve hayırlı tüm işlerde yanlarında olacağını belirtti.