Kayapınar’da Kodlama, Üç Boyutlu Tasarım Kurslarında Görev Alan Öğretmenlerimiz ile Toplantı Düzenlendi

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik olarak, öğrencilerin ‘kodlama’, ‘üç boyutlu tasarım’, ‘akıllı cihaz tasarımı ve programlama’, alanlarında bilgi ve becerilerinin artırabilmesi için yıl boyunca yapılacak etkinliklerde görev alacak öğretmenlerimiz ile toplantı yaptı.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, gönüllü olarak projede yer alan öğretmenlerimiz tarafından 20 okulumuzda açılacak kurslar ile ilk etapta 250 öğrencimize eğitim verileceğini ifade ederek, eğitim ile ilgili öğretmenlerimizin tüm ihtiyaçlarının Kayapınar Belediyesi tarafından karşılanacağını belirtti.

Balcı, öğretmenlerimizin gönüllü olarak bu projede görev almalarını önemli olduğunu vurgulayarak, “Çocuklarımızın gelişimi ve eğitimi ile ilgili derdi dert edinen eğitimcilerimizin her zaman yanındayız. Projelerimizde gönüllü olarak yer alan ve  derdi dert edinen öğretmenlerimizin eğitim ile ilgili ihtiyaç duyduklarını materyalleri temin ederek,  yapmak istedikleri çalışmalarda önlerini açmak İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili olarak en önemli görevlerimiz arasındadır. Onların yapacağı tüm iyi ve hayırlı işlere tam destek vereceğiz” Dedi.