Kayapınar’da okul güvenliği toplantısı yapıldı

Kayapınar İlçesi’nde 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı öncesinde Kaymakam Mustafa Kılıç başkanlığında okul güvenliği toplantısı yapıldı. Kayapınar Kaymakamı Mustafa Kılıç, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında bütün okullar ve çevresindeki güvenlik önlemleri konusunda hassasiyet göstereceklerini söyledi. 

Kayapınar İlçesi’nde 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı öncesinde Kaymakam Mustafa Kılıç başkanlığında okul güvenliği toplantısı yapıldı. Kayapınar Kaymakamlığı binasında gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Mustafa Kılıç, İlçe Emniyet Müdürü, Milli Eğitim Müdürü, İlçe Müftüsü, okul idarecileri, kurum amirleri, muhtarlar, güvenlik görevlileri ve okul aile birliği başkanları katıldı.

Toplantıda konuşan Kayapınar Kaymakamı Mustafa Kılıç, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında bütün okullar ve çevresindeki güvenlik önlemleri konusunda hassasiyet göstereceklerini vurguladı.

“HER ÇOCUK VE GENCİMİZ BİZİM İÇİN KIYMETLİDİR”

“Her çocuk ve gencimiz bizim için çok kıymetlidir” diyen Kaymakam Kılıç, şöyle konuştu:

“Gençlerimiz ve çocuklarımız bizlerin umutları ve geleceğidir. Onların en iyi şekilde yetişmeleri için bütün imkânlarımızı seferber edeceğiz. Bütün çocuklarımızın okuması ve daha iyi alabilmeleri için ne gerekiyorsa yapacağız. Bizim buradaki amacımız çocuklarımızın okullarına düzenli giderek gerekli olan eğitimlerini alıp vatana ve millete hayırlı birer evlat olarak yetişmelerini sağlamaktır. Ayrıca çocuklarımızın güvenli bir şekilde okula gidip gelebilmeleri için güvenlik ekiplerimiz gerekli tüm önlemleri alacak.

“UYUŞTURUCU VE SİGARA BAĞIMLILIĞI İLE İLGİLİ ÖNLEMLER ALINACAK”

Uyuşturucu, sigara ve madde bağımlılığı ile ilgili ise gereken önlemler alınacak. Eğitim konusunda ne tür eksiklikler varsa bunları tespit edip gidermeye çalışacağız. Yeni eğitim ve öğretim yılının öğretmenlerimize, çocuklarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını temenni ediyorum”

Toplantı, katılımcıların yaşanan sorunların giderilmesine yönelik görüşlerini dile getirmelerinin ardından sona erdi.