Kayapınarlı Çocuklarımız için Sağlık Taramaları, Aşı ve Eğitim Çalışmaları Devam Ediyor

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Dr. Ozan Balcı Başkanlığında kurulan ekipler ile Kayapınar İlçesindeki öğrencilerimiz için sağlık taramaları, aşı ve eğitim çalışmaları devam ediyor.

İlçe Sağlık Müdürü Dr.Mehmet Latif EKMEN, şu ana kadar yürütülen faaliyetler ile ilgili bilgi verdi. Ekmen açıklamasında; 3 Beyaz (Un,tuz,şeker), Akılcı İlaç Kullanımı, Hijyen ve Obezite konularında 5220 öğrenciye eğitim verdiklerini, 967 öğrenciye işitme taraması yapıldığını, 1. ve 8. Sınıfta öğrenim gören 8790 öğrenciye aşı yapıldığını, ağız ve diş sağlığı konularında 6657 öğrenciye ağız ve diş sağlığı eğitimi verildiğini ve eğitim verdikleri tüm öğrencilere Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen fırça ve diş macunu hediye ettiklerini belirtti.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Ozan Balcı, okul çağındaki çocuklarımızın sağlığını önemsediklerini ve yıl sonuna kadar sağlık eğitimleri, sağlık taramaları ve aşı uygulamalarını tamamlamayacaklarını belirterek, sağlık taramalarında emeği geçen personellere teşekkür etti.