Kayapınarlı Çocuklarımıza Bilim Kültür Sanat Etkinliklerinde Tam Destek

Kayapınar Belediyesi, ücretsiz kültür sanat kursları düzenliyor. Yabancı diller, Müzik, Resim, Robotik Kodlama, Drama, Tiyatro, Dengbej, Görsel Sanatlar ve Halk Oyunları gibi  dallarda açılan kurslar ile Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezi ziyaretçilerini ağırlıyor.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Dr.Ozan BALCI, Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezinde  verilecek eğitimler ile çocuklarımız ve gençlerimizin ruhsal ve zihinsel gelişimine katkı sağlamayı amaçladıklarını belirterek; “Göreve başladığımda ilgili arkadaşlarımızdan aldığım brifingde, Cegerxwin Kültür Merkezinden faydalanan katılımcı sayısının 1638 kişi olduğunu öğrenmiş ve  kursiyer sayımızın artırılması talimatını vermiştim. 25.09.2017 tarihinde verdiğim talimatın üzerinden 20 gün gibi kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen güncel rakamlara göre kursiyer sayımız 3948 kişi olmuştur. Bu da gösteriyor ki; vatandaşlarımız bu kurslara ilgi gösteriyorlar. O zaman bizlerin kendimizi sorgulaması ve Kültür, Sanat Etkinliklerine gerekli özeni göstermemiz gerekiyor. Bu eğitimlerin en az yol, kaldırım, asfalt kadar önemli olduğunun farkındalığıyla, çocuklarımızın her sorununu dert edinmeli ve ülkeyi emanet edeceğimiz gelecek nesillerin gelişimi için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz.” dedi. 

Kayapınar Belediyesi olarak, bu merkezden eğitim alacak kursiyer sayımızı 10.000 kişiye çıkarmayı hedeflediklerini ifade eden Balcı, çocukları çok sevdiklerini, onların mutlulukları ile mutlu olacaklarını ve çocuklarımızı kültür, sanat ve sportif faaliyetlerde tam destekleyeceklerini belirterek, yapılan çalışmalarda emeği geçen tüm personellerine teşekkür etti.