Kayapınarlı Velilerimiz içim Çocuklarımızın Gelişimi ve Eğitiminde Yapılan Hatalar ve Eksiklikler Konulu Seminerler Devam Ediyor

Kayapınar Kaymakamlığı ve Kayapınar Belediye Başkanlığının işbirliği ile ilçemiz sınırları içinde eğitim gören öğrenci velilerine yönelik seminer düzenlendi.

Gazi Üniversitesi Prof. Dr. Necati Cemaloğlu’nun verdiği seminerde anne ve babaların çocuklarımızın eğitiminde yaptıkları hatalar, eksiklikler ve çözüm önerileri ile ilgili bilgi verilmektedir. Cumartesi ve Pazar günleri sabah ve öğleden sonra toplam 12 oturum düzenlenecek ve 3 hafta sürecek olan seminerlere 5500 velinin katılımı hedeflenmektedir. 

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, çocukları çok sevdiğini ve tüm imkânların geleceğimiz olan çocuklarımız için seferber edildiğini vurgulayarak, çocuklarımızın eğitimi ve gelişimi ile ilgili olarak bir çok projenin (50 adet Z Kütüphane, Okul Sporları için Malzeme Desteği, 20 adet Müzik Sınıfı, 20 adet Resim Sınıfı, Bir Kitap Bin Dünya Kitap Okuma Projesi, Robotik Kodlama Eğitimi, Değerler Eğitimi, Yeni Okul Projeleri v.b.) devam ettiğini ifade etti.

Balcı, “Çocuklarımıza sevgimizi ve devletimizin imkânlarını sunmak için gayret ediyoruz, onlar ne kadar mutlu ve başarılı olursa bizde devlet olarak görevimizi o kadar yapmış olmanın gururunu yaşarız” ifadesini kullanarak, çocuklarımız için yapılan tüm bu proje ve etkinlikler kadar velilerimizi bilinçlendirme çalışmaları da büyük önem arz etmektedir.  Geleceğimiz olan çocuklarımızın gelişiminde büyük rol oynayan velilerimizi  düzenlenecek  eğitim ve seminerlere katılmaya davet ediyorum. Dedi.