Kayapınarlı Velilerimiz için Etkili Anne Baba Davranışları Konulu Seminer Düzenlendi

Kayapınar Kaymakamlığı ve Kayapınar Belediye Başkanlığının işbirliği ile ilçemiz sınırları içinde eğitim gören öğrenci velilerine yönelik seminer düzenlendi.

Kasım ayında 4 Bin Öğretmen ve 450 okul İdarecisine yönelik Okul İdarecileri, Sınıf Öğretmenleri ve Kamu İdarecileri için “Lider Öğretmen” ve “Liderlik ve Yönetim Becerileri”  konularında 8 oturum olarak seminer düzenleyen İlçe Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığımız, Aralık ayında ise öğrenci velilerimize yönelik seminer düzenledi. 

Gazi Üniversitesi Prof. Dr. Necati Cemaloğlu’nun verdiği seminerde anne ve babaların çocuklarımızın eğitiminde yaptıkları hatalar, eksiklikler ve çözüm önerileri ile ilgili bilgi verildi. Cumartesi ve Pazar günleri sabah ve öğleden sonra toplam 12 oturum düzenlenen seminerlerimize  toplam 6 Bin velimiz katıldı.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Balcı, velilerimizin çocuklarını çok sevmesine rağmen bilgi eksikliğinden zaman zaman hatalar yapabileceğini ve bu durumun çocuklarımızın gelişimine olumsuz etkileyebileceğini belirterek, Kayapınarlı velilerimizin geleceğimiz olan çocuklarımızı yetiştirirken yaptıkları hataları en aza indirmek öncelikli görevlerimiz arasında olduğunu ifade etti.

Balcı, öğretmen ve velilerimize yönelik düzenlenen eğitimlere 4.000 öğretmen, 450 okul idarecisi ve 6.000 velimizin katıldığını, bu eğitimlerden duyulan memnuniyet çok yüksek olduğunu vurgulayarak, seminerin organizasyonunda emeği geçen personellere teşekkür etti.