ORTA VE AĞIR DÜZEYDEKİ ÇOCUKLARIMIZIN VE AİLELERİN YAŞADIĞI SIKINTI YÜREĞİMİZDE HİSSEDİYOR, ONLAR İÇİN 16 DERSLİKLİ ÖZEL EĞİTİM VE UYGULAMA MERKEZİ YAPIYORUZ

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, “İnsan Dostu Kayapınar Belediyesi” olarak, orta ve ağır düzeyde engelli çocuklarımızın eğitim görmelerini sağlamak amacıyla inşaatına başladığımız 16 derslik “Özel Eğitim Uygulama Merkezi” inşaatında denetimlerde bulundu.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Dr. Ozan Balcı, toplumun tüm kesimlerindeki eksiklikleri dert edindiklerini ve kısa süre içerisinde hem orta ve ağır düzeyde engelli bulunan öğrencilerimiz için hem de ailelerin yaşadığı sıkıntıları gidermek için çaba sarf ettiklerini ifade ederek, “Orta ve Ağır Düzeyde” engellilerimize yönelik ” 16 Derslikli Özel Eğitim Uygulama Merkezi”ni Kayapınarlı vatandaşlarımıza kazandıracaklarını belirtti.

Balcı, engelli bireyi bulunan ailelilerde en büyük sıkıntıyı annelerinin yaşadığını ve çocuğu ile ilgilenmek için sosyal ve ekonomik hayattan uzaklaştığını vurgulayarak, bu merkezin faaliyete geçmesi ile birlikte bütün gününü çocuğu ile geçirmek zorunda kalan annelerimizin yükünü hafifleteceklerini ve bu açıdan hayata geçirilen projeyi çok önemsediğini söyledi.  

Kayapınar Belediyesi tarafından 5.270.000,00 TL ihale bedeli ile mayıs ayında başlatılan inşaat çalışmalarımız  2019 yılında tamamlanacak ve  2019-2020 Eğitim- Öğretim yılında hizmet verecektir.