Ozan Balcı, Kayapınar’daki Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi

Kayapınar Kaymakamı Sayın Ozan Balcı, Kayapınar ilçe sınırları içerisinde yer alan ilkokul, ortaokul ve lise müdürleri ile bir araya geldi.

Toplantıda, okullarda 2017-2018 eğitim öğretim sezonunun daha iyi geçebilmesi ve çocukların daha başarılı olabilmesi için yapılması gerekenlerle ilgili hususlar görüşüldü.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, toplantıda yaptığı konuşmada, öğretmenlerin bilginin taşıyıcıları olduklarını, bu yüzden öğretmenlere çok önem verdiğini ifade etti.

Başkan Vekilimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, “Çocuklarımız bizim çok önemlidir. Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Bunlara kıymet veren öğretmenlerimizin her zaman yardımcısıyız. Onların bütün sıkıntılarında, problemlerinde yanlarında olacağız.”  dedi.

Balcı, okullarda sadece akademik faaliyetler değil, kültürel, sanatsal ve sportif aktiviteleri de destekleyeceklerini ifade etti. Kaymakamımız Sayın Balcı, okullarda sırtı pek, karnı aç olan çocuklar istemediğini, onlara tam destek verilmesi gerektiğini, özellikle dezavantajlı gruplarla yakından ilgilenilmesini söyledi. Balcı, ayrıca okullarda Z kütüphanelerin artırılacağını vurguladı.

Başkan Vekilimiz Sayın Dr. Balcı, Okul güvenliklerinin çok önemli olduğunu, okul güvenliklerinin sağlanmasını, okul müdürlerinin Jandarmayla, ilçe emniyet müdürleriyle koordineli olarak çalışmasını, çocuklarımızın birinin bile tırnağının kanamaması gerektiğini ifade etti. Balcı, Ana sınıfa çok önem verdiğini, ana sınıfının özellikle 5 yaş grubunda en az yüzde 90’a çıkartılması için gerekli çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi.