Sanata Dost Kayapınar Belediyesi Tarafından Klasik Türk Musikisinde Diyarbekirli Bestekarlar Konseri Düzenlendi

Sanata Dost Kayapınar Belediyesi ve Adalet ve Medeniyet Derneği iş birliğiyle düzenlenen 'Klasik Türk Musikisinde Diyarbekirli Bestekarlar' konserinde 18. ve 19. yüzyılda yaşayan Diyarbakırlı bestekarların eserleri seslendirildi.

Kayapınar Belediyesi ile Adalet ve Medeniyet Derneği iş birliğiyle Cegerxwin Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Klasik Türk Musikisinde Diyarbekirli Bestekarlar" konserine İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Serdar Kartal, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı "Onların şahsında sanatçılarımızı anmak ve bunları bir kitap haline getirmekten gurur duyuyoruz. Belediye olarak ilk bastığımız eser de bir müzik eseri. Diyarbakır'ı Diyarbakır, ülkemizin ayrılmaz parçası yapan zümrüt gibi parlatan kadim kültür birike birike bugüne geldi. İnsan aklının, zekasının en yüksek ürünlerini sanatçılarımız sergiledi." ifadelerini kullanan Balcı, bu ve buna benzer güzel etkinliklerin memleketin birliğine, beraberliğine hizmet etmesi temennisinde bulundu.

Bilim, kültür ve sanatın bir milletin ruhu ve özü olduğunu dile getiren Balcı, insana, bilime, bilgiye, kültüre, doğaya dost belediye olarak Diyarbakır'ın 18. ve 19. yüzyıldaki bu güzel eserleri besteleyen bestekarları anmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Balcı, sanatseverle buluşmaktan dolayı memnuniyetini dile getirerek, konsere katılan sanatseverlere teşekkür etti.