Sporun Pınarı Kayapınar’ın Çocukları Projesi Malzeme Dağıtım Töreni Gerçekleşti

İlçe Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığımız tarafından hayata geçirilen Sporun Pınarı Kayapınar’ın Çocukları Projesi kapsamında 108 eğitim kurumundaki 6417 öğrencimize, 22 branşta kullanılmak üzere 18.313 adet spor malzemesi dağıtım töreni İl Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun katılımı ile gerçekleşti.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı’nın ev sahipliğinde Şehit Polis Halit Gülser Spor kompleksinde gerçekleştirilen törene İl Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra İl ve İlçe Kurum Müdürlerimiz, Okul Müdürlerimiz, Öğretmenlerimiz ve çok sayıda Kayapınarlı Öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, açılış konuşmasını İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı yaptı.

Sporun Pınarı Kayapınar’ın Çocukları Projesinde ve malzeme dağıtım töreninde emeği geçenlere teşekkür eden Balcı,   projenin beden eğitimi öğretmenleri, okul müdürleri,  belediye ve kaymakamlık personelleri, il spor otoritelerinin ortaklaşa çalışmaları ile hayata geçirildiğini belirtti.

Balcı konuşmasında “İstiyoruz ki Diyarbakır'daki çocuklarımız da dünya çocuklarıyla rekabet edebilir hale gelsin. Bu yüzden bu projeyi yaptık. Bu proje kapsamında yaklaşık 22 spor dalında 7 bin çocuğun bütün ihtiyaçlarını karşıladık, spor malzemelerini aldık. Beden eğitimi öğretmenlerimiz gönüllerini, ruhlarını verdiler. Hepsine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bu projeyle hedefimiz Kayapınar'da 20 bin çocuğun aktif olarak sporla uğraşmasını sağlamaktır" dedi.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu ise, projede emeği geçenleri içtenlikle kutladığını ve tebrik ettiğini ifade etti. En temel hedefin ve amacın gençleri geleceğe, büyük Türkiye'ye hazırlamak olduğunun altını çizen Güzeloğlu, "En temel hedefimiz ve amacımız sizleri büyük Türkiye'yi daha güzel bir geleceğe doğru düşünce ve eylem boyutunda hazırlamaktır. Milli eğitimin temel değerleriyle sizleri buluşturmak en temelinde bir birey olarak yarın bu büyük millet ve devleti aydınlık geleceğe taşıyacak bir inancı, bir iradeyi, bir bilinci sizlere kazandırmaktır. Devletin bütün kurumları milletin için vardır. Özellikle de siz gençler ve öğrencilerimiz için. Diyarbakır'da da bu amaç ve heyecanla, gayret ve azimle çalışıyoruz. Özellikle belediyelerde geçmişte devletin kaynaklarını millete değil de ihanet aktaran odakların yerine bugün bu kaynakları doğrudan millete yani sizlere aktarıyoruz. Sizlerin mutlu olmasına, yarınlara karşı hazırlıklı olmasına dönük projeler yapıyoruz. Bugün 7 bin çocuğun, gencin sporla buluşması gelecekte 20 bin hedefine ulaşılması her bir gencin dünyasında ve Diyarbakır ve Türkiye'nin spor hedeflerine ulaşmasında çok büyük kazançlar sağlayacaktır. Biz hizmeti sadece maddi anlamdaki alt yapılara değil özellikle ve bilhassa topluma, bireye, gence ve öğrenciye odaklı yapıyoruz. Sizlerin mutlu olmasını bugünkü gibi coşkuyla dolu olmasını, sporun her alanında iddialı olmasını en önemli temel bir hedef ve öncelik sayıyoruz." diye konuştu.

Konuşmalarına ardından öğretmenler tarafından spora olan desteklerinden dolayı İl Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı ve Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Ensari’ye plaket takdim edildi.

Program öğrencilere ve öğretmenlere spor malzemelerinin dağıtımının ardından çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu. .