Yeni Dönem Kurslarımız 4700 öğrencimizin kaydı alınarak başladı

"Sanata, Bilgiye, Bilime ve Eğitime Dost Kayapınar Belediyesi" tarafından; Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezi 28 eğitmeniyle çocuk ve gençlerimizin eğitimlerine katkı sağlamak ve ilgi duydukları alanlarda kendilerini geliştirmeleri amacıyla “Yeni Dönem” kurslarımız 4700 öğrencimizin kaydı alınarak başladı.

24 alanda ve 4700 öğrenci kaydı alınan “Yeni Dönem” kurslarımız; “Bağlama, Erbane, Gitar, Şan, Keman, Piyano, Bilgisayar Kursu, Kur'an Kursu, Farsça, İşaret-Beden Dili, Halk Oyunları, Ebru Sanatı, Fotoğrafçılık, Satranç, Tiyatro, İngilizce, Yaratıcı Drama, Anadilde İletişim ve Yan Flüt” branşlarında haftanın yedi günü öğrencilerimize eğitim verilmektedir.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı; “ Eğitimi sadece akademik faaliyet olarak görmüyor çocuklarımızın sanatsal, kültürel ve sportif gelişimlerini de destekliyoruz. 4700 öğrencimize farklı branşlarda 28 usta öğreticimiz tarafından verilecek kurslarımızı açtık. Belediye olarak spora, eğitime, bilgiye ve bilime büyük önem veriyoruz. Çocuk ve gençlerimizin başarılarının daha da artması için "Yeni Dönem" kurslar ile vatandaşlarımızın sanatla, bilimle ilgilenmelerine imkan sağlamaya devam ediyoruz. " dedi