Bilden’den Başkan Kılıç’a ziyaret

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkanı Halis Bilden, Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Bilden, Kayapınar Belediye Başkanı Kılıç’tan Kayapınar Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Bilden, Kayapınar Belediyesi’nin çok kısa zamanda büyük hizmetler yaptığının altını çizerek, çalışmaların devamını diledi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkanı Halis Bilden, Kayapınar Kaymakamı ve Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç’ı makamında ziyaret etti. Bilden ve beraberinde AFAD Diyarbakır İl Müdürü Şükrü Kikazede’yi karşılayan Başkan Kılıç, belediye çalışmaları ve yapacakları projeler hakkında bilgi verdi.

Kayapınar Belediyesi olarak, öncelikle belediyeyi kurumsal bir kimliğe kavuşturduklarını ifade eden Başkan Kılıç, şöyle dedi:

“40’a yakın Gazi ve Şehit yakını, engelli ve mağdur vatandaşımızı istihdam ettik, Diyarbakır’ın kültürü olan Şevberk gecesini yaşatmak adına ‘Bir Köy Bin Tebessüm’ projesini hayata geçirdik. 3 yeni parkın yapımına başladık, 56 parkta 2 bin 500 adet ağaç diktik. İlçemize 1 Gül bahçesi yapıyoruz, parklardaki eksiklikleri gidiyoruz. İlçemizde kültürlü genç yetiştirmek adına Belediyemize bağlı Cegerxwin Kültür Merkezi ve Bilgi evlerinde 13 alanda 52 branşta kurslar açtık. Daha önce beyinleri yıkanarak, Dağ’a çıkarılan gençleri Ailelerine, topluma ve Devletimize kazandırmaya başladık. Engelli gençlerimize kurslar açtık. Onları dışarı ile barıştırdık. Evde Bakım hizmeti ile yaşlı ve kimsesiz yaşlılarımıza sahip çıktık. Sosyal Devlet olma gereğini yerine getirmeye devam ediyoruz. Zabıta Müdürlüğü ile halkımızın sağlığını mercek altına alırken, temizlik ekibimiz ile ilçemizi yaşanabilir ve temiz bir seviyeye getirmeye gayret gösteriyoruz. Kayapınar’da gençlerimize yönelik Gençlik Merkezi ve Çok amaçlı salonlar, Kadınlarımıza yönelik Kadın Merkezimizi hayata geçiriyoruz. Yine yeniden dizayn ettiğimiz Bilgi evlerimizde gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik etkinlikler düzenliyoruz. 140 bin ton asfalt ve 400 bin ton mucur alınarak, çalışmalara başlandı. Hedefimiz asfaltsız sokak, yolsuz köy bırakmamaktır. Park Bahçeler Müdürlüğü, İlçedeki park ve yeşil Kuşak’ta 80 bin süs bitkisinin ekimi yapıldı. Yine gençlere yönelik farklı aktivitelerinin yapılması için fresh ve sulu park ile dağcılık aktivitesini yapmak için indirme ve tırmanma parkurları oluşturulacak” dedi.

AFAD Başkanı Bilden de, Kayapınar Belediyesi’nin çok kısa zamanda büyük hizmetler yaptığının altını çizerek, çalışmaların devamını diledi.