Cigerxun’da Bölge mezuniyet töreni

Kayapınar Belediyesi Cigerxun Kültür ve Sanat Merkezi, AYDER, Yedi Başak Derneği, Davet ve Kardeşlik Vakfı ile birlikte Ali Haydar Bengi Medresesinde öğrenim gören öğrenciler için Bölge Mezuniyet törenine ev sahipliği yaptı. Törende, Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Şükran Mermut, öğrencilere şal hediye etti.

AYDER, Yedi Başak Derneği, Davet ve Kardeşlik Vakfı’nca Mezuniyet töreni düzenlendi. Kayapınar Belediyesi Cigerxun Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törene Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Şükran Mermut, AYDER, Yedi Başak Derneği, Davet ve Kardeşlik Vakfı yöneticileri ve mezun olan öğrenciler ile aileleri katıldı. Ali Haydar Bengi Medresesi tarafından verilen Arapça eğitiminde mezun olan Diyarbakır, Şanlıurfa ve Gaziantep’ten öğrencilerin katıldığı Bölge Mezuniyet töreni, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Şükran Mermut, törende yaptığı konuşmada, “Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Nerden nereye, başörtünün yasak olduğu, Kuran Öğretmenin 11 Yaşından küçüklere mümkün olmadığı yıllardan, hem başörtünün hem de öğrenmenin her yaşa ve her kesime Serbest olduğu zaman dilimindeyiz. Bunun için Allah Devletimize zeval vermesin. Peygamberimiz (S.A.V) ‘Ya Kuran öğrenin olun ya da öğreten ya da dinleyen dördüncüsü olmayın helak olursunuz’ buyurmuştur. Rabbim bu gençlerimizi muvaffak kılsın. Yetiştirenlerden Allah razı olsun” dedi.

Konuşmanın ardından öğrencilere hediye ve diplomalarını törenle veren Başkan Yardımcısı Şükran Mermut, Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç’ın başarı temennilerini iletti.