Kayapınar Belediyesi’nden dilenci operasyonu

Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını yoğunlaştıran ve halkın daha sağlıklı ürünleri alabilmeleri için gayret gösteren Zabıta Müdürlüğü, aynı zamanda da Ramazan ayı öncesi halkın manevi duyguları ile oynayan dilencilere karşı büyük bir operasyon başlattı. Operasyonda çok sayıda dilenci yakalandı. 

Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte dilenci operasyonunu sıklaştıran ve bu güne kadar çok sayıda dilenciyi yakalayarak kanunların verdiği yetki çerçevesinde işlemlerini gerçekleştiren Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, operasyonda, aralarında küçük yaşta çocukların da bulunduğu çok sayıda dilenciyi yakaladı.  Kayapınar Zabıta Müdürlüğü’ne getirilen dilencilere burada kimlik tespiti uygulaması yapıldı. Dilencilere bir daha dilencilik yapmamaları noktasında gerekli uyarılar yapıldıktan ve Kabahatler Kanunu’na göre işlem uygulandıktan sonra dilenciler bırakıldılar.

Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç, dilencilik olaylarına karşı denetimlerin arttırıldığını, bu tip kişilerin insanların duygularıyla oynadıklarını söylerken, yaklaşan Ramazan Ayı’nı hatırlatarak yaptığı açıklamasında, “Bu tip kişiler mübarek Ramazan Ayı öncesi insanlarımızın duygularıyla daha fazla oynuyor. Bu insanlara yönelik yaptığımız uygulamalarla bu tür durumların önünü almaya çalışıyoruz. Dilenciler, rahatça insanlara duygu sömürüsü yaparak dilenebiliyorlar” şeklinde konuştu.

Başkan Kılıç, bu tip operasyonların halkın huzur ve refahı için devam edeceğini belirtirken, insanların dini duygularını sömüren dilencilere fırsat verilmemesini sözlerine ekledi.

Ramazan Ayı’nın başlaması ile birlikte insanların manevi duyguları ile oynayan dilencilerin bu günlerde daha yoğun görülmeye başlandığını dile getiren Zabıta Müdürlüğü yetkilileri de, “Halkımızın, yaptığımız çalışmalar neticesi manevi duygularını sömürerek, kendilerine rant sağlamaya çalışan bu kişilere itibar etmemelerini istiyoruz. Daha çok ihtiyacı olan insanlarımız çevremizde var. Onlara yardım etsinler” dedi.