Kayapınar Belediyesi’nden Eğil’e moral gezisi

Kayapınar Belediyesi tarafından Kayapınar İlçe Müftülüğüne bağlı Tepeşehir Neriman Can Yatılı Kız Kuran Kursu’nda öğrenim gören 40 kız öğrenciyi Peygamber Diyarı Eğil’de piknik düzenlendi. Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Şükran Mermut, Amaçlarının hayırlı ve güzel hizmetler yapmak olduğunu söyledi. 

Kayapınar Belediyesi Belediye Başkanı Mustafa Kılıç’ın talimatı ile Kayapınar İlçe Müftülüğüne bağlı Tepeşehir Neriman Can Yatılı Kız Kuran Kursu’nda öğrenim gören 40 kız öğrenci ve usta öğreticilere yönelik Eğil’de bir etkinlik düzenlendi. Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Şükran Mermut’un da katıldığı etkinlikte Peygamber ve sahabelerin kabri ziyaret edildi. Kabir ziyaretlerinde Dua ve Fatihaların okunmasının ardından baraj gölü kıyısında piknik yapıldı. Öğrenciler, gezi ve pikniği düzenlemekte emeği geçen Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç’a teşekkür etti.

Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Şükran Mermut, Kayapınar Belediye Başkanı Sayın Mustafa Kılıç’ın talimatı ile Kuran Kursu öğrencilerine yönelik Eğil’e gezi ve piknik düzenlediklerini ifade ederek, “Gezimiz kız öğrencilerimiz için büyük bir moral oldu. Bilindiği gibi Yatılı Kur’an Kursu öğrencileri güneş görmeyen katlarda kalıyorlar. Bu yüzden açık hava gezilerini daha çok yapmalarını sağlamak gerekiyor. Ayrıca herkesi Eğil’i görmeye ve Peygamber ziyaretini yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu.