Kayapınar’a 80 bin kış çiçeği ekildi

Kayapınar Belediyesi Bahar’ın gelmesiyle birlikte ağaçlandırma ve süs bitkisi ekiminin startı verildi. Çalışmalar kapsamında İlçedeki park ve yeşil alanlarda 80 bin adet kış çiçeği ekimi yapıldı.

Kayapınar Belediyesi’nce, İlçe sınırları içerisindeki park ve yeşil alan ile okul ve kurumlara ekiminin yapılması için 80 bin adet süs bitkisi (kış çiçeği) ekimi gerçekleştirdi.

Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç’ın talimatı ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçedeki parklar ve yeşil alanlarda çiçek ekimi başlatılarak, kentin görümünü güzelleştirildi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, ekipler tarafından refüjlerde çiçek ekimi başlattıklarını belirterek, Yeşil alan bakımından diğer ilçelere oranla şanslı olan Kayapınar’ımızda kışın mevsiminin bitmesiyle birlikte süs bitkisinin ekimine başladık. 50 bin adet kış çiçeğini park ve yeşil alanlar, 30 bini ise okullar ve kurum bahçeleri olmak üzere 80 bin adet çiçek ektik. Halkımızın yürüyüş yolu olarak kullandığı güzergâh üzerinde ekilen çiçekler kentimize güzel bir görünüm kazandıracak. Kayapınar’daki yeşil alanlarımızı hem koruyacağız hem de geliştireceğiz” diye konuştular.