Kayapınar’da 40 Çocuk Oyun Parkı yapılacak

Kayapınar Belediyesi, 34 Mahalle ve Kayapınar İlçesinde belirlenen alanlara Çocuk Oyun parkları yapılacak. 200 metre karelik alan üzerine kurulacak Çocuk oyun parklarında, birinci sınıf kauçuk, spor aletleri ve çocuk oyun grupları, yürüyüş yolları ve alanı çevreleyen çitler olacak.

Kayapınar Belediyesi tarafından, 34 mahalle ile ilçe merkezinde belirlenen alanlara Çocuk Oyun parkları yapılacak. 200 metre karelik alanda yapılacak 40 Çocuk Oyun Parkında kauçuk, spor aletleri, çocuk oyun grupları, yürüyüş yolları olacak.

Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç’ın talimatı ile Park ve Bahçeler Müdürlüğünce 15 gün içerisinde yapımına başlanacak Çocuk Oyun Parkları ile köylü ve ilçe merkezindeki çocuklar oyun alanlarına kavuşacak. 5 ekip ile çalışmalara başlanacak oyun parklarının 2 ay içinde tamamlanması hedefleniyor.

“OYUNLARINI EVLERİNİN ÖNÜNDE OYNAYACAKLAR”

Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç, parkların çocukların ve ailelerin vakit geçirmek için tercih ettikleri en önemli sosyal alanlar olduğunu belirterek, "Kayapınar Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından 34 köy ve ilçe merkezindeki bazı alanlarda 40 adet çocuk oyun parkı yapıyoruz. Oyun parkımızda spor aletleri, çocuk oyun grupları, yürüyüş yolları olacak. Biz belediye olarak köy çocukları bu oyun alanlarından faydalansın istedik. Çok sayıda çocuk Büyük AVM’lere gelmek zorunda kalıyorlar. Çocuklarımız buralara gelmeden de kendi evlerinin önünde rahat bir şekilde oyun oynamalarını istedik. Belediye olarak, bu yöndeki hizmetlerimiz artarak devam edecektir” diye konuştu.