Kayapınar’da asfaltlanmayan sokak kalmayacak

Kayapınar Belediyesi, İlçe sınırlarında ve bağlı köylerde asfalt ve mucur atağı başlattı. 5 ekip ile başlatılan çalışmalar kapsamında, 170 bin ton asfalt ve 400 bin ton mucur dökülecek. Asfalt çalışmalarını denetleyen Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç, Kayapınar İlçesinde asfaltlanmayan sokak ve cadde, mucur dökülmeyen köy yolu kalmayacağını söyledi.

İçişleri Bakanlığınca KHK ile görevlendirme yapılan Kayapınar Belediyesi, asfalt çalışmalarına hız verdi. Kayapınar İlçe sınırları içerisindeki cadde ve sokak ile köylerde asfalt ve mucur seferberliği başlatan Kayapınar Belediyesi, asfaltlanmayan sokak, cadde ve bulvar ile köy yolu bırakmayacak.

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce, kaldırım bakım ve onarım, şehiriçi yol yapım, imar yolları açma çalışmalarının başlatıldığı Kayapınar İlçesi’nde, 70 binder, 70 bin de aşınma olmak üzere toplam 140 bin ton asfaltlama yapılacak. Ayrıca, bugüne kadar ihmal edilen köy ve mezralarda yol çalışması da başlatan ekipler, 400 bin ton mucur dökecek.

BAŞKAN KILIÇ ASFALT ÇALIŞMASINI DENETLEDİ

Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç, Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce yürütülen asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyerek, görevlilerden bilgi aldı.

Yol ve asfalt çalışmalarının kapasitesini artırdıklarını ifade eden Başkan Kılıç, “Bugüne kadar ihmal edilen sokak ve caddelerde asfalt, yine ihmal edilen köylerde de yol ve mucur çalışmaları başlattık. Hiçbir dönem görülmemiş büyüklükte bir hizmeti gerçekleştiriyoruz. Halkımız her şeye layıktır. Biz her şeyin en iyisini yapmak için bundan sonra da gayret edeceğiz” dedi.