Kayapınar’da boş alanlar yeşillendiriliyor

Yeşil bir İlçe yaratma sloganı ile çalışmalarını yürüten Kayapınar İlçe Belediyesi’nce, yıllardır atıl durumda bulunan 10 dönüm alan üzerine kurulu Köy Pazarı parkında çim ekimi yapıldı. İlçe sınırları içerisindeki 4 parka 75 adet çam ağacı dikildi. Askeri alanlar, okullar ve sağlık ocaklarında ise çim biçme ve ağaç budama çalışmaları yapıldı. 

Kayapınar Belediyesi’nce, Kayapınar İlçesi’nde yeşil alan oluşturma ve ağaç dikme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Kayapınar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçede yıllardır atıl durumda bulunan 10 dönümlük Köy Pazarı Parkı’nda çimlendirdi. İlçedeki 4 parka 75 adet çam ağacı dikildi. Askeri alanlar, okullar ve sağlık ocaklarında ise çim biçme ve ağaç budama çalışmaları yapıldı.

Kayapınar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce, Peyas Mahallesi Gaziler semtindeki 10 dönümlük Köy Pazarı Parkı tamamen çimlendirdi. Çimlendirme çalışmasıyla birlikte park tamamen yeşillenecek.

75 ÇAM AĞACI DİKİLDİ

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce Kayapınar Belediyesi Metropol Mahallesi’ndeki Zühreverdi Parkı ile Dicle Kent Bulvarındaki Civan, Berfin ve Sosên Parklarına 75 çam ağacı dikildi. 2 ekip ve ağaç dikme makinesi ile yapılan ağaç dikimi çalışmaları devam edecek.

Bu arada, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince, Askeri alanlar, okullar ve sağlık ocaklarında ise çim biçme ve ağaç budama çalışmaları yapıldı.