Kayapınar’da taziye Evi olmayan köy kalmayacak

Kayapınar Belediyesi’nce 30 adet taziye evi ve 5 adet kreş yapılacak. Yine çalışmalar çerçevesinde ilçedeki yollarda 300 bin ton bazalt ve mucur kullanıldı. Fen İşleri Müdürlüğü’nce, 2017 yılı içerisinde 150 bin ton asfalt ve 300 bin ton mucur alınarak, çalışmalara başlandığı bildirildi.

Diyarbakır’da İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Kayapınar Belediyesi’nde, hizmet atağı sürüyor. Kayapınar Belediyesi, taziye evsiz köy bırakmamak için kolları sıvadı. Fen İşleri Müdürlüğü’nce yapılan çalışmalar kapsamında 2017 yılı içeresinde 30 adet taziye evi ve 5 adet kreş yapılması planlanıyor.

Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç’ın talimatıyla, Fen İşleri Müdürlüğü’nce, ilçe merkezindeki yollarda 300 bin ton bazalt ve mucur döküldü. Yine 20 kilometre imar yolları kullanıma açılırken, Köylerde bulunan cami ve taziye evlerimize gerekli bakım ve onarım işleri yapıldı.

ENGELLİ VATANDAŞLAR UNUTULMADI

Çalışmalar çerçevesinde engelli vatandaşlara yönelik bir dizi iyileştirmeler yapıldı. Bu iyileştirmeler kapsamında bina girişlerine engelli rampası yapılırken, 150 bin ton asfalt ve 300 bin ton mucur alınarak, çalışmalara başlandı. Kaldırım yapım ve kilitli parke taşı döşeme işi 2017 programına alınarak, yapıma başlanırken, Kayapınar sınırları dâhilinde bulunun camiler için 15 adet engelli asansörü yapımına başlandı. Köy, dernek yas evi camilerde bakım onarım işlerinin devam ettiği öğrenilirken, İmar yollarının açılımına devam ediyor.