Kayapınar’dan 23 Nisan hediyesi

Kayapınar Belediyesi Kültür İşler Müdürlüğü’ne bağlı Bilgi Evlerinde eğitim gören başarılı öğrenciler, 23 Nisan Çocuk Bayramı münasebetiyle Ceylan Park AVM’deki Akvaryuma götürüldü. Hayatlarında ilk kez akvaryuma giden öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. 

 Kayapınar Belediyesi, 23 Nisan Çocuk Bayramı münasebetiyle Bilgi Evlerinde öğrenim gören başarılı 60 öğrenci Ceylan Park AVM’deki Akvaryuma götürülerek, ödüllendirildi. Hayatlarında ilk kez akvaryum ve balıkları gören Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç’a teşekkür ettiler.

İçişleri Bakanlığı’nca yapılan görevlendirme ile birlikte hizmetlerin yanı sıra kültürel ve sosyal aktivitelerinin arttığı Kayapınar Belediyesi’nde, başarılı öğrencilere yönelik etkinlik düzenlendi. Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç’ın talimatıyla, Kayapınar Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Bilgi Evleri’nde kurs gören başarılı 60 öğrenci, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük Alışveriş Merkezi olan Ceylan Park’taki Aqua Diyarbakır’a götürülerek, ödüllendirildi.

BAŞKAN KILIÇ’I ÇOCUKLARI AĞIRLADI

Etkinlik öncesi Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç, minikleri ve öğretmenleri makamında ağırladı. Çocuklarla tek tek ilgilenen Başkan Kılıç, bilgi evlerindeki eğitim durumlarını sordu. Bin 500 öğrencinin eğitim gördüğü Bilgi Evlerinde çocuk ve gençlerin Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre eğitim aldıklarını ifade eden Başkan Kılıç, başarılar diledi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından çocuklar, öğretmenlerinin nezaretinde belediyenin tahsis ettiği otobüslerle Ceylan Park AVM’ye götürüldü.

BAŞKAN KILIÇ’A TEŞEKKÜR

Aqua Diyarbakır yetkilileri tarafından karşılanan çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Emine Kahraman ve Kültür İşleri Müdürü Mustafa Çelik’in de hazır bulunduğu gönüllerince eğlenen ve köpekbalığından küçük süs balıklarına kadar bir çok çeşit deniz canlısını görme imkanı buldu. Akvaryum’da hayatlarında ilk kez bu kadar yakından gördükleri balıklarla fotoğraf çektirmek isteyen minikler adeta birbirleriyle yarıştı. Öğrenciler Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç ve öğretmenlerine teşekkür etti.